(на русском языке) Вычислите, какую массу кремниевой кислоты можно получить при взаимодействии калий силиката количеством вещества 0,9 моль с серной кислотой. Ответ подтвердите уравнениями реакций. (на українській мові) Обчислі...

(на русском языке) Вычислите, какую массу кремниевой кислоты можно получить при взаимодействии калий силиката количеством вещества 0,9 моль с серной кислотой. Ответ подтвердите уравнениями реакций. (на українській мові) Обчисліть, яку масу силікатної кислоти можна добути за взаємодії калій силікату кількістю речовини 0,9 моль із сульфатною кислотою. Відповідь підтвердьте рівняннями реакцій.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Для  рішення  цієї  задачі  треба  скласти   рівняння   реакції: 0,9 моль                                  х K₂SiO₃ + H₂SO₄ = K₂SO₄ +H₂SiO₃ 154 г                                       78  Визначимо  масу калій  сілікату, використовуючи  формулу  n = m /M  Звідси  m = n x M = 0,9 х 154 = 139 г Тепер  складаємо  пропорцію: 154 г калій  сілікату  -  78 г сілікатної  кислоти  139  г                                     х                             х = 139 х 78 :154 = 70 г  кислоти