Переведите пожалуйста на русский : Шахмат —ғылыми ақыл—ой және халық шығармашы?

Переведите пожалуйста на русский : Шахмат —ғылыми ақыл—ой және халық шығармашы??ығы негізінде пайда болған ең танымал ,қызықты спорт ойыны .Шахмат ойынын тақта үстіндегі соғыс деуге болады . Ойын тұнғыш рет 5 ғасырда Үндістанда шыққан . Ежелден қалған аңыздар бойынша , шахматты ең алғаш болып біздің заманымызға дейін 1000 жыл бұрын үндістандық математик ойлап тауыпты. Шахмат ойынында «ақ жағы» мен «қара жағының »екі армиясы 64 шаршылы тақта үстінде шайқасады . Ойынды екі ойыншы ойнайды.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Шахматные народное искусство научный ум и интерес на основе самой популярной спортивной игры. Шахматы войны из-за игры на борту. Из игры в первый раз в Индии в 5-ом столетии. Действительно ли древние легенды, шахматы, Британская Колумбия впервые в 1000 лет назад, индийский математик придумал. Шахматы это игра "белой стороны" и "темной стороне" как в армии и бороться с 64-квадратной доске. Играть двух игроков игра.