Помогите определить сказуемое и инфинитив глагола. 1 London underground stations are indicated by an illuminated London Transport symbol. 2 Whe...

Помогите определить сказуемое и инфинитив глагола. 1 London underground stations are indicated by an illuminated London Transport symbol. 2 Whe...помогите определить сказуемое и инфинитив глагола. 1 London underground stations are indicated by an illuminated London Transport symbol. 2 When the testing was being made everybody was watching it with great interest.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Сказуемое -are indicated -Present Simple Passive-инфинитив to indicate Сказуемое -was being made-Past Progressive Passive-to make- инфинитив Сказуемое-was watching -Past Prоgressive Active-инфинитив to watch