Помогите по сказке Дзяльба кабанчыка . Вопрос: Як прыезд Сцяпана да дому на гэты раз дапамог яму лепш зразумеуь сваю маци, сястёр, себя? Спасибо большое можно только побыстрей

Помогите по сказке Дзяльба кабанчыка . Вопрос: Як прыезд Сцяпана да дому на гэты раз дапамог яму лепш зразумеуь сваю маци, сястёр, себя? Спасибо большое можно только побыстрей )
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Сцяпан зразумеу сваю памылку, тое, што ен не прыязджау да маци. Яна стала ужо старэнькай и ёй было цяжка глядзець за гаспадаркай. Сцяпану было балюча глчдзець як маци цягае цяжкия вёдра з вадой. А Вера и Нина не прыязджали да маци. Яны прыехали тольки, кали маци забила кабанчыка. Чны не хацели дапамагчы маци, дзяучынки тольки хацели узяць вялики кусок дадому. И вярнуцца у горад. Взято у пользователя : karalina21 (http://znanija.com/profil/karalina21-3389792)