Помогите составить все возможные типы вопросов к данному предложению !!! My friend spends a lot of time playing games every day . Спасибо .

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Who spends a lot jf time playing games every day  2 FOR  what does my friend spend a lot of time
Гость
Does my friend spend a lot of time playing games every day? Who spends a lot of time playing games every day? My friend spends a lot of time playing games every day, doesn't he/she? What does my friend spend a lot of time on? How much time does my friend spend on playing games every day? Does my friend spend a lot of time playing games every day or every week?