Прачытайце верш,спiшыце яго.знайдзiце у iм назоунiкi. вызначце якiмi членамi сказа яны з'яуляюцца,i адпаведна падкрэслiце. Збiраюць дзецi лiсце.Яно злятае з дрэу.Дзiцячыя далонькi асеннi ловяць спеу

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
дзеці - дзейнік _______ лісце - дапаўненне _ _ _ _ _ з дрэў - акалічнасць _._._._ далонькі - дзейнік _______ спеў - дапаўненне _ _ _ _ _