ТРАНСКРИПЦИЯ НА АНГЛИЙСКИЙ РУССКИМИ БУКВАМИ. Hello! My name is ....... . I live in Russia. My country is very big. There are a lot of cities, ...

ТРАНСКРИПЦИЯ НА АНГЛИЙСКИЙ РУССКИМИ БУКВАМИ. Hello! My name is ....... . I live in Russia. My country is very big. There are a lot of cities, ...ТРАНСКРИПЦИЯ НА АНГЛИЙСКИЙ РУССКИМИ БУКВАМИ. Hello! My name is ....... . I live in Russia. My country is very big. There are a lot of cities, towns,and villages in it. The nature of my country is beautiful . There are rivers,lakes,mountains,and forests in Russia. Summer is hot in my count...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Хэлоу май нэйм ис ....... Ай лыв ин Раша Май кантри ис вэри биг Зэра э лот оф ситис, таунс, энд виладжэс ин ит Зэ нэйчур оф май кантри ис бьютифул Зэра ривэрс, лэйкс, маунтинс, энд фористс ин Раша Самэр ис хот ин май кантри Уинтер ис колд энд зэрис э лот оф сноу Ай лав май кантри энд вэри прауд оф ит
Гость
1) Хэллоу! Май нэйм из........ . 2)Ай лив ин Раша. 3)Май кантри из вэри биг. 4)Зэ а э лот оф ситис, таунс, энд вилледжс ин ит. 5)Зе нэйчэ оф май кантри из вэри бю(т;д;р;)фул. 6)Зэ а ривэрс, лэйкс, маунтэйнс, энд форестс ин Раша. 7)Саммэр из хот ин май кантри. 8)Уинте из колд энд зэ из э лот оф сноу. 9) Ай лов май кантри энд вери прауд оф ит. ---------------------------------------------------------------------------------------------- В пункте 5 нужно выбрать букву в слове beautiful( т,д или р),потому что все говорят по-разному, но все варианты правильные. В слове winter буква р не читается,поэтому винтэ.