Помогите поставить нужные слова have got   или  has got1.You ....  a funny crocodile2.Martin ....  a book3.We ....  a book4. I ... a friend5.Kate ..... a big  house6.They.... a pen7.We ....  a big box8.His friend ....  a dog9.H...

Помогите поставить нужные слова have got   или  has got 1.You ....  a funny crocodile 2.Martin ....  a book 3.We ....  a book 4. I ... a friend 5.Kate ..... a big  house 6.They.... a pen 7.We ....  a big box 8.His friend ....  a dog 9.His friends .... a dog 10.My brother .....  a rabbit
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)has 2)has3)has4)have5)has6)have7)has8)has9)have10)has