Помогите пожалуйста сроочно 1)My dad is looking forward to retire/retiring. 2)What time are we going to leave/leaving? 3)I'm hoping to find/fin...

Помогите пожалуйста сроочно 1)My dad is looking forward to retire/retiring. 2)What time are we going to leave/leaving? 3)I'm hoping to find/fin...Помогите пожалуйста сроочно 1)My dad is looking forward to retire/retiring. 2)What time are we going to leave/leaving? 3)I'm hoping to find/finding a job as a journalist. 4) We're planning to visit/visiting some friends. 5) Diana might come/to come with us this evening..
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 retiring 2 to leave 3 to find 4 to visit 5 come