Був сірий день...І сірі двері.І раптом нявкнув кольоровий кіт. Який худож.засіб???

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 Був сірий день. І сірий був сусід. І сірий стіл. І сірі були двері. І раптом нявкнув кольоровий кіт….(Л.Костенко) Отже, це лексичний повтор. Навмисне неодноразове використання одиниць мови для надання тексту експресивності або акцентування уваги читача, слухача на якомусь певному моменті. Чим ближче їх розташування один до одного, тим імовірніше, що  їх помітять.