Дам 30 баллов!!!! Решите пожалуйста! Надо исправить ошибки в предложениях, они там точно есть: I) Moscow were not only be the capital of Russia: 2...

Дам 30 баллов!!!! Решите пожалуйста! Надо исправить ошибки в предложениях, они там точно есть: I) Moscow were not only be the capital of Russia: 2...Дам 30 баллов!!!! Решите пожалуйста! Надо исправить ошибки в предложениях, они там точно есть: I) Moscow were not only be the capital of Russia: 2) A silver prizewinner am the second coming to the finish: 3) The Trans Siberian railway is first connected Saint- Petersburg and Vladivostok: 4) The Titanic'' catastrophe will not be last be during the history.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Moscow was not only the capital of Russia.  2) A silver prizewinner is the second coming to the finish.  3) The Trans Siberian railway is firstly connected Saint-Petersburg and Vladivostok.  4) The "Titanik" catastrophe will not be lasted during the history.