Азыбек би на казахском языке краткая биография Помогите пожалуйстиа
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
аз дауысты азыбек би, азыбек Келдібеклы – аза халыны XVII – XVIII асырлардаы лы ш биіні бірі, крнекті оам жне мемлекет айраткері. Орта жз арын тайпасыны аракесек руына кіретін болатожа атасынан шыан ол 1667 жылы Сыр бойында дниеге келген. Ары аталары Шаншар абыз, Блбл, з кесі Келдібек — есімдері елге белгілі діл билер болан. аз дауысты азыбекті оыан жерлері, алан білімі туралы наты дерек жо. Дегенмен, ел аузындаы гіме, аыздар мен биден жеткен шешендік сздер оны з заманында білімді де жетелі, халыты ауыз дебиеті мен салт-дстр, рміздерін, ата жолы задарын мейлінше мол мегерген, озы ойлы, діл де креген, батыл да батыр адам боландыын айын аартады. ділдігі мен алырлыы шін Туке хан азыбекті Орта жзді Бас биі еткен. Би з Тукені тсында хан кеесіні белді мшелеріні бірі болса, Смеке, білммбет, Абылай ел билеген кезедерде де мемлекет басару ісіне жиі араласып, ішкі-сырты саясатта аыл-кеестер беріп отыран[