Дайте тему по ангийскому языку про Россию... Не менее 20 предложений! Очень нужно!!! Помогите,пожалуйста!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Russia-big, the powerful country. Capital of Russia - a hero town Moscow.The president of our country of Century In Putin-great the person who is valid зрит in a root and helps those who is valid in it requires, it the competent strategist.The history knows about this great country on its writers, such as A.S.Pushkin, L.N.Tolstoj, M.J.Lermontov, N.V.Gogol and many дргуих much.Russia-it a citadel of many discoveries. А еще ты лучше сочини на русском, а я переведу, а то ничего больше на ум не приходит))