Десять пословиц про знания на казахском языке

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
МАҚАЛ-МӘТЕЛДЕР БIЛIМ ТУРАЛЫ ★ Оқу – бiлiм бұлағы, Бiлiм – өмiр шырағы. (Учение – родник знаний, Знания – свеча жизни). ★ Оқыған – күн, оқымаған – түн. (Ученье – свет, неученье – тьма). ★ Мектеп – кеме, білім – теңіз. (Школа – корабль, знание – море). ★ Жастың шақта алған білім тасқа салған ою сияқты. (В молодости полученные знания подобны высеченному на камне орнаменту). ★ Екпей егін шықпас, Үйренбей білім жұқпас. (Если не сеять, урожай не взойдёт, Если не учиться, знания не наберутся). ★ Ерінбей еңбек қыл, жалықпай өнер біл. (Без лени трудись, без устали учись). ★ Киіміне қарап қарсы алады, Біліміне қарап шығарып салады. (По одежде встречаюьт, По знаниям провожают). ★ Оқып сөйлеме, Көңіліңе тоқып сөйле. (Не говори прочитав, А говори осознав). ★ Көп оқыған бiлмейдi, Көп тоқыған бiледi. (Не много прочитавший знает, А много усвоивший). ★ Оқусыз білім жоқ, білімсіз күнің жоқю (Без учения нет знаний, без знаний нет житья). ★ Ақыл азбайды, білім тозбайды. (Ум не истощается, знание не изнашивается). ★ Адам ақылымен бай, Жер дақылымен бай. (Богата земля, если хлеб вырастает, Богат человек, коль умом обладает). ★ Ақыл байлық – тозбас байлық. (Богатство мудростью – богатство, которое не изнашивается). ★ Білегі жуан бірді жығады, Блімі жуан мыңды жығады. (У кого сильная рука, тот одолеет одного, У кого большие знания, тот может одолеть тысячи). ★ Алтын шірімес, ақыл арымас. (Золото не разрушается, мудрость не истощается). .
Гость
v
Гость
Омiр-улкен мектеп
Гость
билекти бирди жыгар, билимди мынды жыгар. китап - билим булагы.