Как перевести текст(перевод). Everyone in the palace could smell the cheese. Everyone in the town could smell the cheese

Как перевести текст(перевод). Everyone in the palace could smell the cheese. Everyone in the town could smell the cheeseEveryone in the town could smell the cheese. Everyone in the country could smell the cheese.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Все в городе могли чувствовать запах сыра. Все в стране могли чувствовать запах сыра
Гость
согласна с Cruel Assassin
Гость
Все в этом городе можно было почувствовать запах сыра. Каждый человек в стране, можно было почувствовать запах сыра.
Гость
Everyone in the palace could smell the cheese. - Все во дворце могли чувствовать запах сыра. Everyone in the town could smell the cheese - Все в городе могли чувствовать запах сыра. Everyone in the country could smell the cheese. - Все в государстве могли чувствовать запах сыра.