из гонок советую Flatout on head и Need For Speed shift, из стрелялок Call of Duty, а из GTA шок GTA VICE SITY STORIES
PES10 Naruto Ultimate Ninja Heroes 1,2 Need for Speed Most Wanted
GTA Chinatown Wars,Liberty City Stories,Vice City Stories. The Simpsons Game Command and Conquer Red Alert FIFA 10 Harry Potter Patapon 1,2 LEGO Batman, Indiana Jones.
Call Of Duty Modern Warfare 2 Need For Speed Shift FIFA10. PES10 Left 4 lead
смотря какие жанры ему нравятся)))
GTA Stores говорят прикольная игрушка