Люди, пожалуйста, помогите. Очень нужна ваша помощь. Завтра зачет, а я не успеваю. Нужно перевести
Люди, пожалуйста, помогите. Очень нужна ваша помощь. Завтра зачет, а я не успеваю. Нужно перевестиЧерез две недели у меня будет отпуск. Во время отпуска я собираюсь съездить в Москву. В Москве у меня очень много друзей. А еще в Москве у меня живет двоюродная сестра. Там она учиться в аспирантуре. Но я еду к своей подруге. Моя подруга там живет уже два года. Она там тоже учиться.
В Москве мы будем гулять по городу, делать покупки, ходить в клубы. А еще мы обязательно пойдем на Красную площадь, потому что мне очень понравилось там. В первый раз на Красной площади я была три года назад. Но первым делом, когда я приеду в Москву, я сяду в метро и буду долго кататься. Мне очень нравиться московское метро, мне даже нравиться запах метро. Московское метро очень сильно отличается от Казанского.
Я вообще люблю Москву. Мне нравиться каждая частичка этого города. Я люблю метро, магазины, дома, улицы, каждое деревце этого города. В скором времени я надеюсь переехать туда жить навсегда. А пока я туда езжу просто отдыхать, но переезд не за горами.
Если можно пришлите мне на почту.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In two weeks I will have vacantions. During vacations I am going to visit Moscow. I have many friends in Moscow. And my cousin also lives in Moscow. She studies in graduate school there. But I am going to my friend.My friend has been living there for two years. She also studies there. In Moscow we will walk around the city, shopping, going to night clubs. And we also will go to Red Square, because I liked to be there very much. For the first time I have been on Red square three years ago. But first of all when I arrive to Moscow I will take Subway and have a long ride. I like Moscow subway very much, I even like the smell of it. Moscow subway differs from Kasan very much. I like Moscow in general. I like every part of this city. I love its subway, shops, buildings, streets, every small tree of this city. Very soon I hope to move there to live forever. And meanwhile I go there simply to have a rest, but my leaving for Moscow is in the nearest future.
Гость
In two weeks I will have vacation. During vacation I going to go to Moscow. In Moscow for me very much a lot of friends. And as early as Moscow the once removed sister lives for me. There she to study in graduate school. But I ride to the friend. My friend there lives already two years. She there also to study. In Moscow we will walk around town, do shops, walk in clubs. And yet we necessarily will go on the Red area, because very pleased me there. In the first time on the Red area I was three years back. But first of all, when I will arrive to Moscow, I will sit down in a subway and will long go for a drive. To me very much liked the Moscow subway, to me even liked smell of subway. The Moscow subway so much differs ot Kazanskogo. I love Moscow in general. I like every particle of this city. I love a subway, shops, at home, streets, every sapling of this city. Before long I hope to move there to live forever. And while I there ride it is simple to rest, but move not after mountains.
Гость
на немецкий легко... если че в асю 400134060 а англ я ненаю=))
Гость
на какой язык то?