Написть сочинение на татарском на тему куп укыган куп белгэн 15 предложений пожалуйста помогите очень срочно
Ответ(ы) на вопрос:
Сочинение / Шфкать туташы Бик т киркле нрлрне берсе шфкать туташы. Бу нрне злштер чен, мктпне тмамлагач, мин медицина кллиятена укырга керчкмен. Без леге ак халатлы ягымлы апалар белн балачакта ук прививка ясатырга дип, яис авырып китеп балалар шифахансен килгч танышабыз. Шул вакытта ук бу хезмтне кирклеген алый башлыйсы. Шфкать туташы булып эшл кызыклы гына тгел, авыр да. Чнки эш вакытында трле характерлы кешелр белн аралашырга туры кил. мма авыруларыннан савыгырга ярдм иткн кешелрдн рхмт сзлре ишет бик рхт буладыр. Шфкать туташлары бик белемле булырга тиеш. Алар биология, анатомия нигезлрен д, массаж ясау кагыйдлрен д, тп даруларны кулланылу тртибен д, медицина приборларыны ничек эшлвен м аларны дрес куллана да белерг тиешлр. Боларны белдн тыш, шфкать туташы авырттырмыйча укол кадарга, прививка ясарга, киселгн-сынган урыннарны дрес итеп бйли белерг м башка бик кп медицина гамллре белерг тиеш. Алар юкка гына нкъ шфкать туташы дип аталмыйлар шул. Анарны келлре изге, уйлары шфкатьле була, алар кешелрне нык яратырга тиешлр. Бик киркле м аваплы нр!