Несколько предложений Про идеальную семью(ваше мнение)на английском!Пожалуйста!

Несколько предложений Про идеальную семью(ваше мнение)на английском!Пожалуйста!спасибо,10 баллов гарантирую
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I love my family.I live with grandmother,grandfather,mother,father and sister.Each holidays we go out, on mountains... WE love each other) ахахх ну типо так. .
Гость
1. In good family the man and the woman love each other. 2. In an ideal family there are children 3. In an ideal family the husband and the wife always agree with each other
Гость
10 баллов с вашими 48 баллами (((смеюсь во всю ((
Гость
Grandmother and Grandfather in love.