Переведете Английский?

Переведете Английский?The main streat of Kyiv. It is famous for its beautiful chestnut trees kashtany. Old buildings stand here next to modernshops and cafes shining in the evening with bright lights.
Classical Ukrainian operas are performed here. Its opera singers have obtained worldwide recognition.
The main entrance to Yaroslav city(11th century). Inside are the original ruins of the gates from the time of Yaroslav the Wise.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Главная улица Киева. Она известна своими прекрасныим каштанами. Старые дома соседствуют с современными магазинами и кае, которые сияют яркими огнями по вечерам. Здесь исполняют произвидения классической оперы, а ее певцы известны по всему миру. Главный вход в город Ярослава (11 тсолетия). Внутри находится оригиналный фундамент ворот времен князя Ярослава Мудрого