Переведите пожалуйста несколько предложений!!!С русского на англ!
Переведите пожалуйста несколько предложений!!!С русского на англ!В углу кухни сол
В середине зала кресло
впереди дивана стулья
Справа от плиты раковина
Слева от зеркала торшер
Рядом с ванной кухня
Оч благодарна буду!!!!
В середине зала кресло
впереди дивана стулья
Справа от плиты раковина
Слева от зеркала торшер
Рядом с ванной кухня
Оч благодарна буду!!!!
Ответ(ы) на вопрос:
in the corner of a kitchen there is a table in the middle of a living room there is an armchair in front of a sofa there are several chairs on the right of a cooker брит или stove амер there is a sink брит или washbasin амер on the left of a mirrow there is a standard lamp kitchen is near a bathroom
there is a table in the corner of the kitchen.in the middle of the hall there is an armchair. примерно так?
In corner of kitchen table In the middle of hall armchair Ahead of sofa chairs To the right of plate bowl To the left of mirror floor lamp Near to bathroom kitchen