Помогите 7 вопросов по бел. лит
Помогите 7 вопросов по бел. лит6)Узнавіце(возобновите) біяграфію Сымона Ракуцьки з рамана Кузьмы Чорнага "Пошукі будучыні"
7)Узнавіце(возобновите) біяграфію Самсона Самасуя з рамана А. Мрыя "Запіскі Самсона Самасуя"
8)Узнавіце(возобновите) біяграфію Марына Гарновай з апавядання М. Зарэцкага "Кветка пажоўклая"
9) Раскрыце трагедыю народнага жыцця ў гады вайны ў апавяданні М. Гарэцкага “Літоўскі хутарок”
10)Ахарактарызуйце вобраз Гарлахвацкага з п’есы Кандрата Крапівы “Хто смяецца апошнім”
14)Раскрыце сутнасць самасуеўшчыны як грамадскай з’явы – Андрэй Мрый “Запіскі Самсона Самасуя”
16)Праблематыка камедыі А. Макаёнтка “Зацюканы апостал”
Ответ(ы) на вопрос:
Не могу не знаю языка.