ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!! Очень срочно! Нужно составить предложения использую эти слова: 1) spectacular 2) arena 3) eхplodes 4) trader(s) 5) display 6) handicrafts

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!! Очень срочно! Нужно составить предложения использую эти слова: 1) spectacular 2) arena 3) eхplodes 4) trader(s) 5) display 6) handicrafts 7) stalls 8) treats Можно использовать несколько данных слов в одно предложение.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. This will be very spectacular speech. 2. The gladiators are fighting at the arena 3. It is going to explode, run away! 4. He is very clever trader/ 5. The display is not working on my TV. 6. These are very expensive handicrafts! 7. There are many stalls over there. 8. Drink, it will threat you.