Помогите пожалуйста написать небольшой текст на английском языке....

Помогите пожалуйста написать небольшой текст на английском языке....Благодарю вас за ваше письмо. Очень по вам скучаю. Мы хорошо провели время в летнем лагере.У меня осталось много фото,хотелось бы вам их передать.
Как у вас дела Мария?
Да,я работаю в летнее время. Мне очень нравится моя работа. Мне кажется, в будущей карьере мне пригодится эта профессия,так как я хочу стать учителем.Летняя работа с подростками очень популярна в моей стране. Некоторых студентов,специально отправляют в летний лагерь на стажировку.Студенты с радостью соглашаются.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Thank you for your letter. It is for you to miss. We had a good time in the summer lagere.At left me a lot of photos, I would like you to pass. How are you Maria? Yes, I work in the summer. I really like my job. I think in my future career in handy this profession because I want to be teacher.Summer work with adolescents is very popular in my country. Some students, specially sent to summer camp at practice.Students gladly agree.
Гость
как-то так.... Thank you for your letter. It is for you to miss. We had a good time at summer camp. I left a lot of photos, I would like you to convey. How are you Maria? Yes, I work in the summer. I really like my job. I think in my future career in handy this profession because I want to become a teacher. Summer work with adolescents is very popular in my country. Some students, specially sent to summer camp for training. Students are happy to agree.