Помогите пожалуйста составить 7утвердительных предложений в разных временах к предложению They usually water the flowers

Помогите пожалуйста составить 7утвердительных предложений в разных временах к предложению They usually water the flowersвремена: Present simple, present continious, past simple, Present perfect, past continious? future indefinite, пасивный залог : Present indefinity заранее пасибки!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
They are watering the flowers.-present continious They watered the flowers -past simple They have watered the flowers-Present perfect They were watering the flowers-past continious They will water the flowers- future indefinite the flowers are watered -пасивный залог типа этого?