Помогите составить 12 примеров по заданной схеме PRESENT SIMPLE-EVERY DAY I read every day. I do not wwatch TV every day. Sal reads every day but she does not whatch TV ev

Помогите составить 12 примеров по заданной схеме PRESENT SIMPLE-EVERY DAY I read every day. I do not wwatch TV every day. Sal reads every day but she does not whatch TV ev ery day. We go to school together every morning. We do not go home together every day.