Предложение на английском со словом sunburnt, taste, university, sunburnt.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Sunburnt - загорелый, I looked at him and his sunburnt nose reminded me that hot summer of nineties Taste - вкус, ощущать вкус This pudding is too sweet for my taste или Alice never tasted ice cream before Университет Our University offers a wide range of optional subjects.