При изготовлении штучных перламутровых пуговиц на их поверхность наносят чрезвычайно мелкую штриховку...
При изготовлении штучных перламутровых пуговиц на их поверхность наносят чрезвычайно мелкую штриховку...При изготовлении штучных перламутровых пуговиц на их поверхность наносят чрезвычайно мелкую штриховку. Почему после этого пуговицы приобретают радужного окраску?
Пожалуйста, помогите. Кто может на украинском...(желательно)
Ответ(ы) на вопрос:
Поверхня гудзика при цьому перетворюється на дифракційну гратку, яка працює у відбитому світлі (щось на кштал грамплатівки, або CD- диску) , і розкладає біле світло в спектр. Доречі, якщо освіллювати поверхню монохромним світлом, наприклад червоним, то поверхня буде чорно-червоного кольору.