Read the following plurals and comment on their spelling and pronunciation a.books,discs,stamps,myths,adults,types b.items,kids,bells,boys,keys,stores c.glasses,sentences,

Read the following plurals and comment on their spelling and pronunciation a.books,discs,stamps,myths,adults,types b.items,kids,bells,boys,keys,stores c.glasses,sentences, noises,eyelashes,branches,packages,lodges,apologies
Гость
Прочитайте следующие множественного числа и комментировать их правописание и произношение а.книги,диски,штампы,мифы,взрослых,видах б.предметы,дети,колокольчики,мальчики,ключи,магазинах с. очки,предложения,звуки,ресницы,ветки,пакеты,домики,извинения ЭТО ПЕРЕВОД!!!!!!!!!