They help me now, pliz :)

They help me now, pliz :)Пожалуйста, помогите, мне нужно эти предложения отрицательными сделать: 1. He milks cows every day 2. We fly. 3. He bakes bread. 4. My sister plays the piano. 5. I watch TV on Saturday and on Sunday. 6. They swim very often.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
народ я с Вас под столом валяюсь. Зачем 4 раза одно и тоже писать или Вы хотите все показать, что знаете Present Simple)))
Гость
1. He dos not milk cows every day 2. We do not fly. 3. He does not bake bread. 4. My sister does not play the piano. 5. I do not watch TV on Saturday and on Sunday. 6. They do not swim very often.
Гость
1. He does not milk cows every day 2. We do not fly. 3. He does not bake bread. 4. My sister does not play the piano. 5. I do not watch TV on Saturday and on Sunday. 6. They do not swim very often.