1)many new houses...every yeara)buildb)was builtc)are builtd)will builde)be built)__Jane be busy in an hour?a)doesb)hasc)willd)doe)shall3)next summer Omar...to pass his driving testa)learnb)learnsc)learningd)learnte)learning4)T...

1)many new houses...every year a)build b)was built c)are built d)will build e)be built )__Jane be busy in an hour? a)does b)has c)will d)do e)shall 3)next summer Omar...to pass his driving test a)learn b)learns c)learning d)learnt e)learning 4)Tomorrow at 5 o'clock they...chess a)play b)will play c)shall play d)will be playing e)have played
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.a)build 2. c)will 3.? will learn 4.b)will play
Гость
1)many new houses...every year           c)are built )__Jane be busy in an hour?      c)will 3)next summer Omar...to pass his driving test- не подходит ни одно слово a)learn b)learns c)learning d)learnt e)learning 4)Tomorrow at 5 o'clock they...chess            d)will be playing