27 БАЛЛОВSay what your country is famous for. What is you place (village, town, city) famous for? Use: - well-known people:writes,artists,poets,composers,sportsmen,businessmen,doctors,inventors -museums, art galleries, universi...
27 БАЛЛОВ
Say what your country is famous for.
What is you place (village, town, city) famous for?
Use: - well-known people:writes,artists,poets,composers,sportsmen,businessmen,doctors,inventors
-museums, art galleries, university, plants stadiums
factories, shops , beautiful buildings stadiums
-beautiful countyside, large forests , high mountains, deep lakes
13. These are the five most commonly spoken language in the world:
Russia Chinese Hindi Spanish English
Wich language do most people speak in the world?
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Скажите, что ваша страна известна.
Что вы сделаете заказ (деревня, город, город) известен?
Использование: - хорошо известные люди: пишет, художники, поэты, композиторы, спортсмены, бизнесмены, врачи, изобретатели
-Музей, художественные галереи, университеты, заводы стадионы
заводы, магазины, красивые здания стадионы
-Красивый countyside, большие леса, высокие горы, глубокие озера
13. Эти пять наиболее широко распространенный язык в мире:
Россия Китайский Хинди Испанский Английский
Wich язык делают большинство людей говорят в мире?