3 формы глагола to leave not yet to solve to happen to change to make to cover to fall to open

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
to leave - left - left to solve - solved - solved to happen - happened - happened to change - changed - changed to make - made - made to cover - covered - covered to fall - fell - fallen to open - opened - opened