№3. Заполни пропуски: big - biger - (the) biggest happy - happier - _ tall - taller - (the) tallest cold - colder - (the) coldest nice - nicer - _ kind - kinder - _ slimm - slimmer - _ sunny - sunner - (the) sunniest larg - la...

№3. Заполни пропуски: big - biger - (the) biggest happy - happier - _ tall - taller - (the) tallest cold - colder - (the) coldest nice - nicer - _ kind - kinder - _ slimm - slimmer - _ sunny - sunner - (the) sunniest larg - larger - (the) largest hot - hoter - (the) hottest
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
big - bigger - (the) biggest happy - happier - _the happiest  tall - taller - (the) tallest cold - colder - (the) coldest  nice - nicer - _the nicest  kind - kinder - _the kindest  slim - slimmer - _the slimmest  sunny - sunner - (the) sunniest large - larger - (the) largest hot - hotter - (the) hottest