(3упр),повест,отрица, вопроси, Present simple, past simple and future simple, 3 предл в таких временах... пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
PR S +I love my brother. -I don't love my brother. ?Do you love my brother? P S +He did his home work yesterday. -He didn't do his home work yesterday. ?Did he do his home work yesterday? F S +My mum will go to bed. -My mum won't go to bed. ?Will my mum go to bed? я старалась( ^ω^)