5 класс английский язык рабочая тетрадь страница 47 упражнение 1

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A: What do Mr Collins and Mrs Collins do at seven o'clock? B: They get up. What do they do at half past nine?C: They have breakfast. What do they do at twelve o'clock?D: They have lunch. What do they do at twenty-five minutes past one?E: Mr Collins woks on computer, and Mrs Collins does shopping. What do they do at five o'clock?F: Mr Collins watches a DvD, and Mrs Collins has a cup of tea. What do they do at a quarter past six?G: They have dinner. What do they do at ten o'clock in the evening?H: They go to bed.