Английский...помогите)тока не надо писать сама делай или типо этого....

Английский...помогите)тока не надо писать сама делай или типо этого....Put the verbs in the right form: 1.Millions of pictures (use) to make a one-minute cartoon. 2 The film script (write) by an unknown scriptwriter. 3.The special effects (done) in Hollywood. 4.The main part (play) really well. 5.The talent of many people (put) into the cartoon-making process. это с этими всякими are,is,am и неправильными глаголами
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. are used 2. was written 3. were done 4. was/is played 5. was put/is put