Аудирование! английский! умоляю помогите!
Аудирование! английский! умоляю помогите!1. Chris is A. a manager. B. an engineer. 2. Chris doesn’t like his job because A. he doesn’t like his colleagues. B. his job is not what he expects it to be. 3. He has noticed that his colleagues A. are becoming less healthy. B. are becoming less interested in their job. 4. Chris would like A. to change his job for a simpler one. B. to change his working place but not his job. 5. In his new job he A. is prepared to earn less money. B. would like to earn more money.фаил
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 - В, 2 - В, 3 - А, 4 - А, 5 - А. Прослушайте потом еще раз, обращая внимания на эти ответы. Ато если всегда за вас будут делать, сами так и не научитесь.
Гость
п