Bob......(play) football in the park at 10 am this morning. Mark......(send) e-mails until 11 pm last night. - PAST SIMPLE ИЛИ PAST CONTINUOUS? ПОСТАВЬТЕ ГЛАГОЛЫ.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
bob played football ine the park at 10 am this morning. mark was sending e-mails until 11 pm last night.
Гость
Bob was playing  football in the park at 10 am this morning. Mark sent e-mails until 11 pm last night.     Боб играл в футбол в парке в 10 часов утра. Марк отправил письма электронной почтой прошлым вечером до 11 часов.