Complete the dialogue (дополните диалог) - Is _______ Brian's calculator? - No, _______ his. - Whose________________ ? - _______________ mine. - Can __________________? - Yes, here ___________. - Thanks _____________.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- Is __it_____ Brian's calculator? - No, ___it isn’t ____ his. - Whose__calculator is it______________ ? - _It’s______________ mine. - Can __I borrow it?* - Yes, here __you are_________. - Thanks _a lot____________.   * Can I take it? как вам больше нравится