Даю 30 баллов пожалуйста помогите срооочно рассказать о моем рабочем дне .

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My working day Work is part of our life.My working day is sometimes boring,sometimes interesting.I get up at seven o'clock in the morning.I wash my face an hands and have breakfast.Usually I have butter and bread with jam.Then I brush my teeth and wear uniform.I go to my office.At six o'clock my working day ends.I go home and eat my supper.Then I go to sleep.