Диалог на английском языке на тему "Cyclist and police officer", т.е "велосипедист и полицейский" . Диалог желательно не маленький. Сюжет: Типа полицейский останавливает велосипедиста и тд

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
      policeman:        you have crossed the road in a prohibited place for cyclists crossing cyclist              but there is no sign of prohibiting the crossing  policeman         the road sign was before 2 meters of your corss cyclist           sorry but I have not seen the road sign  policeman       This time you get prevention cyclist            thank you Next time I'll be more careful