How many? Look again and write. 1 There are five glasses 2 ................ 3 ............. 4 ................ 5 ............... 6 ............... 7 .

How many? Look again and write. 1 There are five glasses 2 ................ 3 ............. 4 ................ 5 ............... 6 ............... 7 ............... прошу сделайте
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
This is little boy.( это маленький мальчик ,ед.число) There are two toys.(это две игрушки,множ. число) Chears are made of wood.(стулья сделаны из дерева,множ число)