II.Вставьте нужные предлоги и союзы из приведённых в списке. besides up at from in to for otherwise when before on by out with 1. Let’ meet __ 5 o’ clock. 2. I went to ...

II.Вставьте нужные предлоги и союзы из приведённых в списке. besides up at from in to for otherwise when before on by out with 1. Let’ meet __ 5 o’ clock. 2. I went to London __ a week. 3. I must finish my work __ Tuesday. 4. Let’s do something __ it is too late. 5. I didn’t go __ school yesterday. Ann wasn’t at school either.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. at 2. for 3. by 4. before 5. to