Измените формы сказуемого в действительном залоге на страдательный. 1. Mary damaged my car last night. 2. Millions of people are watching this TV programme. 3. The Chinese invented paper. 4. A pickpocket has just robbed my sist...

Измените формы сказуемого в действительном залоге на страдательный. 1. Mary damaged my car last night. 2. Millions of people are watching this TV programme. 3. The Chinese invented paper. 4. A pickpocket has just robbed my sisters. 5. A postman collects the mail twice a day.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. My car was damaged Mary last night. 2. This TV programme is watched millions of people. 3. The paper was invented chinese. 4. My sisters are robbed just a pickpocket. 5. The mail is collected a postman twice a day.