Измените слова так, чтобы они лексически и грамматически подходили к содержанию предложения. 1.My sister is (CREATE). 2. Computers are (USE) 3. I like watching (Russia

Измените слова так, чтобы они лексически и грамматически подходили к содержанию предложения. 1.My sister is (CREATE). 2. Computers are (USE) 3. I like watching (Russia ) films. 4. A. Pushkin is a (FAME) writer. 5. My mother is (CARE). 6. She (read) books every day. 7. I (speak) over the phone now. 8. He just (win) the competition. 9. Tomorrow I (change) the colour of my hair. 10. Last week my friend (get) weight.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. 2. used 3. Russian 4. famous 5. 6. reading 7. speaking 8. winning 9. changed 10. got