Любименькие выручайте!номер 7

Любименькие выручайте! номер 7
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dan is playing tennis Jess is walking a pet Kelly is listening to music Helen is watching a new film Sue, Peter, Linda and Ken are exploring a cave Ron is flying a kite Steve is riding a bike
Гость
1) Dan is play tennis Kelly is listen to music Steve is ride a bike Jess is walk a pet Ron is fly a kite Helen is watch new film Sue,Peter,Linda and Ken are explore a cave 2) When the weather is good, I go for a walk in the park . Whenever the weather is bad,I sit at home.