Написать личное письмо на тему "Моя любимая еда" (ОБЯЗАТЕЛЬНО с использованием не менее 3 фразовых глаголов)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favorite food is sandwiches. It is easy to made and it tastes good. Expacially with an ice tea or lemon juice. I like a soup, borsh and rice. I can cook it when i have a guests. Everybody like it.