Написать примеры предложений, глагол to be: 1) 3 вопросительных предложения 2) 3 положительных предложения 3) 3 отриацтельных предложения

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Are you at home?Have you ever helped?Has he opened the window? 2) There are at school. She will be buy a new dress. He will be a good boy. 3) I will not a good girl. She will not buy a new phone. They will not walk in the park.