Напишите предложения в отрицательной и вопросительной форме.(предложения на картинке)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1my friend doesn't like to drive a car . Does your ( my) friend like to drive a car ? 2. These student don't speak English fluently . Do these student speak English fluently ? 3. I don't like to write letter . Do I like to write letter ? Do you like to write letter ?( первое люблю ли я ? Второе любишь ли ты ? Смотря что вам нужно) 4. Her brother doesn't earn a lot of money . Does her brother earn a lot of money ? 5. They usually don't have lunch at office . Do they usually have lunch at office ? 6. Our cousin doesn't live In Paris . Does your cousin ( our ) cousin live in Paris ?7. My granny doesn't watch tv everyday . Does my granny watch tv everyday ? 8, we don't like classical music . Do we like classical music ? 9. She doesn't like to draw In her spare time . Does she like to draw in her spare time ? 10. Pete's sister doesn't hate her job. Does Pete's sister hate her job?